ŻYCZENIA DLA ÓSMOKLASISTÓW

ŻYCZENIA DLA ÓSMOKLASISTÓW

25 maja rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty. Z tej okazji minister Przemysław Czarnek życzył wszystkim uczniom powodzenia na egzaminach. Szef MEiN podkreślił, że egzamin jest dla ósmoklasistów jednym z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych w ich życiu.

Na szarym tle granatowy napis Życzenia Ministra Edukacji i Nauki dla Ósmoklasistów. Po lewej stronie zdjęcie portretowe Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

Egzamin ósmoklasisty – życzenia od Ministra Edukacji i Nauki 

–  Życzę Wam spokoju, wytrwałości i wiary we własne siły. Jestem przekonany, że w pełni wykorzystacie wiedzę oraz umiejętności zdobyte w czasie nauki szkolnej – napisał minister Przemysław Czarnek.

Szef MEiN życzył wszystkim ósmoklasistom powodzenia na egzaminach. – Trzymam kciuki za jak najlepsze wyniki, które będą przepustką do dalszej edukacji w wymarzonej szkole – zaznaczył.  

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty rozpoczyna się 25 maja egzaminem z języka polskiego. W kolejnych dniach uczniowie będą zdawali matematykę (26 maja) i język obcy nowożytny (27 maja). 

Drodzy Ósmoklasiści,

przed Wami jedno z najważniejszych wydarzeń w dotychczasowej edukacji, do którego wytrwale się przygotowywaliście. 

Życzę Wam spokoju, wytrwałości i wiary we własne siły. Jestem przekonany, że w pełni wykorzystacie wiedzę oraz umiejętności zdobyte w czasie nauki szkolnej.  

Trzymam kciuki za jak najlepsze wyniki, które będą przepustką do dalszej edukacji w wymarzonej szkole.  

Powodzenia na egzaminach!  

Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki