21 MARCA   – ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

21 MARCA   – ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI
Poezja to literatura pisana wierszem. Poezja, to słowo pochodzące od  greckiego  słowa   poíesis, co oznacza tworzenie, wytwórczość, sztuka poetycka. Dzień 21 marca jest Światowym Dniem Poezji. Z tej okazji, w  Ośrodku  została zorganizowana wystawa książek z wierszami,  napisanymi  przez Panią Teresę – naszą nauczycielkę pracującą w internacie. Ilustracje zawarte w tych  książkach oraz projekty okładek wykonała Pani Monika, nauczycielka muzyki, matematyki i rewalidacji  pracująca również w naszym Ośrodku.
Niewielkich rozmiarów książki z wierszykami z cyklu „Origami z wierszykami” oraz książki „Od matematyki po leśne ludziki” czy „Cztery pory roku”  są zbiorami wierszy dla dzieci.  Tworzone są przede wszystkim z myślą o  realizacji programu „Origami – sztuka składania papieru” oraz  na innych zajęciach świetlicowych w internacie.  Niejednokrotnie  wiersze zawarte w tych książkach eksponowane były razem z pracami plastycznymi na tablicy przed stołówką szkolną.
Wiersze Pani Teresy  wykorzystywane są na zajęciach w przedszkolach, szkołach, świetlicach terapeutycznych  w całej Polsce,  zamieszczane również w projektach edukacyjnych, przeznaczonych do realizacji  w placówkach oświatowych,  o czym można się dowiedzieć z Internetu.